poniedziałek, 7 czerwca 2010

Longboarding cz.1

"Longboarding is an inherently dangerous activity, especially for adults who haven't been on a skateboard in decades" - innymi słowy jeśli kiedykolwiek nie jeźdźiłes nadeskorolce jako dzieciak - lepiej tego nie próbuj!Hell yeah! :)bardziej mnie zachęcać nie trzeba!

Rzecz, która ostatnio nie chce wyjść z mojej głowy...longboard...brak śniegu i brak styczności ze snowboardem od kilku miesięcy coraz bardziej skłania mnie do tego, żeby spróbować tego sportu.
Ogólnie rzecz ujmując jest to większa deskorolka...między 100 a 200 cm...z tą różnicą, że jest bardziej nastawiona na swobodne kruzowanie po mieście niż wykonywanie kombinacji trików na half-pipie w miejscowym skateparku. Zasada jest prosta "im jesteś starszy tym dłuższej deski potrzebujesz" mawia Ken Perkins z Arbor Snowboards and Skateboards,którego projekty zainspirowane Hawajami biły rekordy popularności. W porównaniu do deski longboard jest bardziej stabilny i giętki a dzięki bardziej miękkim kółkom ułatwia sterowanie. Między innymi dlatego większość ludzi, którzy z racji wieku zaprzestali już jazdy na desce z zamiłowaniem przesiadają się na longboard. Z reszta dodatkowym atutem tego hobby jest to,że jest popularny także u płci pięknej :)kupno deski jest drogie jak na początek więc...postanowilem skonstuować własny.W niedługim czasie przygotuję projekt graficzny, kupię materiały i zaczynam produkcję a potem jeśli wszystko pójdzie dobrze...go longboard! :]


źródła :
http://www.usatoday.com/sports/2006-06-20-longboarding_x.htm
http://skateboard.about.com/od/fringeboarding/ss/Longboarding101_7.htm
http://howyoucanbecool.com/2009/05/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz