wtorek, 3 sierpnia 2010

Huntington Beach

Miasto surferów i skaterów - raj na ziemi, 13,7 km długości plaży i idealne warunki do surfowania.

Całość podzielona jest na 4 rewiry : Plaża Północno Wschodnia z Bolsa Chica State Beach długości 5.3 km, Zachodnia z plażą "The Cliffs" lub "Dog Beach", Południowo-Zachodnia zawierająca wszytko dalej na północ zarządzana przez miasto Huntington Beach i Południowa rozciągająca się najdalej na południe od Miasta.

Bolsa Chica State Beach jest nadzorowana przez stan Kalifornia oraz straż przybrzeżną i ratownictwo Bolsa Chica State Beach. Plaża jest bardzo wąska a piasek w tym miejscu jest bardzo gruby. Najlepiej serfuje się tu w sezonie zimowym, gdyż w sezonie letnim na skutek przypływów i odpływów woda spływa na Południową część plaży. Idealne do miejscowych warunków są długie deski surfingowe.

"The Cliffs" lub jak ktoś woli "Dog Beach" jest kolejną popularną miejscówką surfową.Swoją nazwę zawdzięcza zezwoleniu wprowadzania psów na plażę na całym jej obszarze.Surfowanie jest tu bardzo ograniczone w sezonie letnim, ponieważ plaża w okresach przypływu niemal w calości znajduje się pod wodą. Tu również najbardziej będzie się sprawdzał longboard, aczkolwiek dla sprawnego surfera shortboard też zrobi robotę :)na tym obszarze często obserwowane są też delfiny.
W północnej i południowej część Beach Pier,znajdują się łachy , które regulują masy wody z różnym natężeniem.I tak - południowa strona plaży jest lepsza do surfowania latem - północna zimą.Do surfowania w tym rejonie najlepszy jest Shortboard.

Kilka fotek:

Main StreetEdwards Hill Soap Box Derby na Huntington Beachbar przy plażyJeśli ktoś z Was będzie planował wypad w tamten rejon pomocą służy strona :
http://www.ci.huntington-beach.ca.us/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz