piątek, 8 października 2010

Queen of RockUrodziła się w roku 1937 w stanie Oklahoma,ale nie miała okazji poznać tego miejsca. Wielki Kryzys wymusił na jej ojcu Tomie decyzję o przeprowadzce do Kaliforni, gdzie perspektywy były dla nich nieco szersze.

W roku 1943 Tom zakupił Wandzie pierwszą gitarę,uczył ją grać, zachęcał też do gry na pianinie. Idąc za ciosem ojciec przybliżał jej sylwetki takich artystów jak : Tex Williams, Spade Cooley i Bob Wills. Córka bardzo szybko zaczęłą się nimi inspirować.

W roku 1949 rodzina Jacksonów powróciła do Oklahomy. Mając 15 lat Wanda wygrała lokalny koncert talentów gdzie nagrodą było 15 minutowe wystąpienie w radiu KLPR. Gdy dyrektor stacji słyszał jej granie wydłużył czas antenowy z jej udziałem do 30 minut. Wanda nagrała w tamtych czasach kilka utworów z the Brazos Valley Boys, łącznie z "You Can't Have My Love" duet z liderem zespołu Thompson's Billy'm Gray'em. Wytwórnia Decca Label wypromowała jej piosenki na szczyty list przebojów a karirera Wandy wystrzeliła niczym pocisk. Chciała piąć się w górę i zaśpiewać w wytwórni Capitol Thompson's lecz była jeszcze za młoda, więc współpracowała dalej z Decca.

Wanda spięła się mocno by szybko ukończyć szkołę i zacząć prawdziwą karierę. Ojciec został jej managerem a matka krawcową szyjącą jej estradowe stroje. No i stało się - młoda panna Jackson swoimi występami dodawała klasy muzyce country - nienaganny wygląd, sukienki z frędzlami, duże kolczyki i buty na wysokim obcasie nakreśliły zupełnie nowy styl.


c.d.n.

http://www.wandajackson.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz